Wypożyczalnia i wynajem samochodów

5 korzyści ze zamiany własnego samochodu na auto z wypożyczalni

Michał Stankiewicz

Jeśli na co dzień poruszamy się komunikacją miejską, a wyjeżdżamy rzadko to może czas się zainteresować wymianą własnego samochodu na korzyść samochodu prosto z wypożyczalni aut? Jak się bowiem okazuje jest rzeczywiście wiele zalet, które związane są z wynajmem samochodu, nabierają one jeszcze większego znaczenia, gdy w grę wchodzić będą pieniądze oraz komfort z tym związany.

Pokażemy Wam pięć korzyści ze zmiany osobistego auta na samochód w wypożyczalni.

1. Brak kosztów utrzymania samochodu

Niestety samochód to skarbonka i każdy kto go posiada doskonale o tym wie. Jeśli chcemy korzystać z jego funkcjonalności i bezpiecznie jeździć będzie trzeba cały czas wkładać w auto kolejne pieniądze. Jeśli wypożyczamy samochód kwestie związane z jego konserwacją będą po stronie firmy, która auto zdecydowała się nam wypożyczyć.

norauto promocje

2. Nie musisz obawiać się o kradzież

Jeśli nasze auto długi czas znajduje się na parkingu to niestety możemy się liczyć z tym, że już stało się obiektem zainteresowań potencjalnego złodzieja. Samochód w dłuższym stanie spoczynku zawsze wzbudza zainteresowanie. Taka osoba, która kradnie auta ma więcej czasu na obserwację, mniejsze ryzyko złapania. Jeśli więc na co dzień auta nie używamy czasami lepiej je sprzedaż i sięgnąć po wynajmowane niż dać złodziejowi okazję.

Zalety wypożyczonego samochodu

3. nie trzeba się bać o zniszczenie

To również kwestia związana bezpośrednio z tym czy auto regularnie użytkujemy. Samochód, który będzie pozbawiony konserwacji zaczyna nam niszczeć. Szczególnie, gdy nie znajduje się w garażu, ale na otwartej przestrzeni. Promienie UV będą niszczyć lakier, uszczelni czy opony. Wilgoć osłabia działanie hamulców zimą auto będzie rdzewieć. Gdy mamy samochód wypożyczony bierzemy go wyłącznie na czas, gdy będzie rzeczywiście taki pojazd użytkowany.

4. Jeździsz, kiedy masz taką potrzebę

Wynajęcie samochodu to szansa na wygodny transport. Niecodziennie potrzebujemy auta, ale są takie sytuacje, gdy brak samochodu robi się problemem. Dlatego właśnie warto mieć do dyspozycji taki pojazd, który będzie można wypożyczyć w momencie, gdy najbardziej będzie nam potrzebne.

5. Auto dopasowane do potrzeb

Trudno będzie mieć kilka różnych samochodów. natomiast, jeśli decydujemy się na wynajem można zawsze pojazd dopasować do swoich potrzeb co będzie niezwykle komfortowe. Gdy potrzebujemy auto na miasto i służbowe wyjazdy bierzemy mały kompakt, jeśli chcemy wyjechać z rodziną najlepszy będzie mini VAN. Jeśli auto decydujemy się wypożyczać taka szansa rzeczywiście będzie istniała, jeśli natomiast mamy swój własny samochód będzie trzeba szukać kompromisu i wybrać tylko jeden pojazd, który będzie musiał odpowiadać na wszystkie potrzeby, które będziemy mieli, jeśli chodzi o wykorzystywanie samochodu.

Zobacz