Wypożyczalnia i wynajem samochodów

Wynajem długoterminowy samochodu - wady i zalety

Michał Stankiewicz

Wynajem długoterminowy określany jest jako odpłatne użytkowanie samochodu na czas zobowiązania umowy, która będzie trwać więcej niż 24 godziny. Obecnie to zjawisko jest coraz bardziej popularne i zaczyna powoli zastępować stosowany do tej pory leasing przez większość z firm.

Wypożyczenie pojazdu wymagać będzie akceptowania regulaminu wypożyczalni. Umowa, którą klient będzie podpisywał będzie miała także informację o klasie samochodu i marce. Dodatkowo podawane są tam również wszelkie opłaty, które wchodzą w skład pakietu oraz te, na które klient będzie decydował się dodatkowo. Można bowiem zabrać z wypożyczalni wiele różnych akcesoriów, jeśli na tą dopłatę się zdecydujemy.

Wynajem długoterminowy samochodu - zalety

Jeśli chodzi o zalety wynajmu o charakterze długoterminowym to można stwierdzić, że mamy tutaj niższe opłaty niż w przypadku leasingu pojazdów. Dodatkowo jest szeroka oferta floty, która będzie dostępna dla klienta, firmy wypożyczające samochody osobowe mają w dyspozycji osobówki, vany a także większe dostawcze pojazdy. Wypożyczenie samochodu nie będzie obciążać firmy i nie zmniejszy zdolności kredytowej tak jak się to dzieje gdy chodzi o leasing samochodów. duża elastyczność a także możliwość wybierania różnych dodatkowych pakietów, które są przygotowywane specjalnie dla grup klientów. Samodzielnie możemy także dopasować sobie czas trwania takiej umowy i to również możemy potraktować jako zaletą takiej właśnie opcji.

Koszt długoterminowego wynajmu auta

Wynajem długoterminowy samochodu - wady

Jeśli chodzi o wady takiego rozwiązania będzie trzeba liczyć się z możliwością dodatkowych opłat jakie będzie trzeba ponieść np. w momencie uszkodzenia samochodu. Oczywiście o wypożyczony pojazd musimy dbać. nadmierna eksploatacja może prowadzić do zniszczenia podzespołów, za które klient musi płacić. Na taką ewentualność można się w firmie ubezpieczyć, można także za dodatkową opłatą podpisać specjalny aneks do umowy, który te koszty przez nas ponoszone ograniczy.

Ogólnie więc wydaje się, że wynajem samochodu okazuje się być korzystniejszą opcją niż leasing. Daje wiele dodatkowych możliwości, których nie daje nam starszy odpowiednik. Wypożyczając samochód będziemy zapewniać sobie komfort podróży, wyjątkową elastyczność. Wypożyczanie długoterminowe obecnie zyskuje sobie wielu zwolenników. Trzeba jednak rozważyć sobie dokładnie jakie mamy potrzeby i oczywiście zapoznać się dokładnie z umową jaka będzie nam do podpisania przedstawiona.

Zobacz